HHV-25FR-52-910KY
Mfr.Part #
HHV-25FR-52-910KY
Description
RES 910K OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
910kOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
HHV-25FR-52-910KY
YAGEO HHV-25FR-52-910KY
910kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,