HH18N110F500CT
Mfr.Part #
HH18N110F500CT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 11PF 50V NPO 0603
+ 125 C
Brand :
Lead Style :
Width :
0.8 mm
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height :
0.8 mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±1%
Capacitance :
11 pF
Dielectric :
C0G (NP0)
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Length :
1.6 mm
Ratings :
Failure Rate :
Termination Style :
SMD/SMT
Datasheets
HH18N110F500CT
Walsin Technology HH18N110F500CT
HH 11 pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)