HH18N0R9D500CT
Mfr.Part #
HH18N0R9D500CT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 0.9PF 50V NPO 0603
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
0.8 mm
Length :
1.6 mm
Series :
HH
Width :
0.8 mm
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Details
Brand :
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.9 pF
Tolerance :
±0.5pF
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.034" (0.87mm)
Features :
High Q, Low Loss
Termination Style :
SMD/SMT
Dielectric :
C0G (NP0)
RF Microwave / High Q
Datasheets
HH18N0R9D500CT
Walsin Technology HH18N0R9D500CT
HH 0.9 pF 50V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G, NP0 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)