HH15N4R3B500CT
Mfr.Part #
HH15N4R3B500CT
Description
MLCC 4.3PF 50V NPO 0402
Voltage - Rated :
50V
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
RoHS Status :
RoHS Compliant
Case Style :
Ceramic Chip
Size (mm) :
1 x 0.5 x 0.5
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Product Depth (mm) :
0.5
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Construction :
Flat
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Voltage :
50VDC
Length :
1 mm
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height :
0.25 mm
Height - Seated (Max) :
Product Height (mm) :
0.5
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Microwave Application :
Surface Mount, MLCC
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Details
Mounting :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
0.1pF
2
Capacitance Value :
4.3pF
Capacitance :
4.3 pF
Equivalent Series Resistance Type :
LOW
Termination Style :
Pad
Active
Product Length (mm) :
Width :
0.5 mm
ECCN (US) :
Datasheets
HH15N4R3B500CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology HH15N4R3B500CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:50VDC, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:High Q and Low ESR MLCC, Package / Case:0402, HH15N4R3B500CT pinout, HH15N4R3B500CT datasheet PDF, HH15N4R3B500CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology HH15N4R3B500CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology HH15N4R3B500CT
HH 4.3 pF 50V Ceramic Capacitor 0.1pF C0G, NP0 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402