HH15N3R0B500CT
Mfr.Part #
HH15N3R0B500CT
Description
MLCC 3PF 50V NPO 0402
Voltage - Rated :
50V
Type :
High Q and Low ESR MLCC
Walsin
Length :
1 mm
Thickness (Max) :
0.022 (0.55mm)
C0G
Voltage :
50VDC
Details
Product Length (mm) :
1
Product Type :
Ceramic Capacitors
Microwave Application :
yes
ECCN (US) :
EAR99
Failure Rate :
Product Height (mm) :
0.5
Packaging :
MouseReel
Equivalent Series Resistance Type :
LOW
Features :
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Series :
HH
Size (mm) :
1 x 0.5 x 0.5
Height :
0.25 mm
Subcategory :
Capacitors
Mounting :
Surface Mount
Capacitance :
3 pF
Termination Style :
Pad
Capacitance Value :
3pF
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Walsin
Width :
0.5 mm
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
0.1pF
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Product Depth (mm) :
0.5
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Case Style :
Ceramic Chip
Height - Seated (Max) :
Construction :
Flat
Datasheets
HH15N3R0B500CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology HH15N3R0B500CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0402, Type:High Q and Low ESR MLCC, Voltage:50VDC, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, HH15N3R0B500CT pinout, HH15N3R0B500CT datasheet PDF, HH15N3R0B500CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology HH15N3R0B500CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology HH15N3R0B500CT
HH 3 pF 50V Ceramic Capacitor 0.1pF C0G, NP0 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0402