HAZ471MBACRBKR
Mfr.Part #
HAZ471MBACRBKR
Description
CAP CER 470PF 1KV RADIAL
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Lead Pitch :
7.5mm
Min Operating Temperature :
-40°C
High Voltage
Max Operating Temperature :
85°C
Depth :
3mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Tolerance :
±20%
Capacitance :
470pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead/Base Style :
Datasheets
HAZ471MBACRBKR
Vishay HAZ471MBACRBKR
HAZ 470pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C High Voltage Through Hole Radial, Disc
HAZ471MBACRBKR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm.Stable operation requires a temperature higher than -40°C.Ceramic capacitor is the distance between adjacent threads that determines the lead pCeramic capacitorch of a capacCeramic capacitoror.
HAZ471MBACRBKR Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm