HAZ470MBABRBKR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
HAZ470MBABRBKR
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 1KV RADIAL
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Lead Style :
Straight
Mount :
Through Hole
Length :
7mm
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Number of Terminations :
2
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Diameter :
600 µm
Package / Case :
Radial, Disc
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
47pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
3mm
Published :
JESD-609 Code :
e3
Lead Pitch :
5mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR
Dielectric :
K2000
Composition :
Ceramic
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
High Voltage
Size Code :
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Series :
HAZ
Termination :
Radial
Tolerance :
±20%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Mounting Type :
Through Hole
Datasheets
HAZ470MBABRBKR
Vishay HAZ470MBABRBKR
HAZ 47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
HAZ470MBABRBKR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.An unbalanced capacitor has a pitch of 1 (the distance between adjacent threads).
HAZ470MBABRBKR Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm