HAZ471KBABLAKR
Mfr.Part #
HAZ471KBABLAKR
Description
CAP CER 470PF 1KV RADIAL
Depth :
3mm
Radiation Hardening :
No
Length :
7mm
Lead Pitch :
5mm
Dielectric :
K2000
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
470pF
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Height Seated (Max) :
0.394 10.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
Ammo Pack
Size Code :
Size / Dimension :
0.276Dia 7.00mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
HAZ471KBABLAKR
Vishay HAZ471KBABLAKR
HAZ 470pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% 0.276Dia 7.00mm -40°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
HAZ471KBABLAKR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.276Dia 7.00mm.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 5mm.
HAZ471KBABLAKR Features
a size/dimension of 0.276Dia 7.00mm