H4P442RDCA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H4P442RDCA
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 442 OHM 0.5% 1W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Through Hole Resistors
Size / Dimension :
0.146Diax0.394L 3.70mmx10.00mm
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
Holco, Holsworthy
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Axial
Feature :
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Packaging :
Bulk
Resistance :
442Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Film
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
H4P442RDCA
TE Connectivity AMP Connectors H4P442RDCA
442Ohm, 1W, Metal Film,