H3M-AC220-B
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H3M-AC220-B
Manufacturer
Omron Automation
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
RELAY TIME DELAY 10MIN 5A 250V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Time Delay Relays
Timing Adjustment Method :
Hand Dial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Delay Time :
0.1 Sec ~ 10 Min
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC
Package / Case :
SMD/SMT
Series :
H3M
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Function :
On-Delay
Relay Type :
Mechanical Relay
Circuit :
DPDT (2 Form C)
Voltage - Supply :
220VAC
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)