H3M-AC120-A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
H3M-AC120-A
Manufacturer
Omron Automation
Description
RELAY TIME DELAY 5MIN 5A 250V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Time Delay Relays
Series :
H3M
Voltage - Supply :
120VAC
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Published :
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC