GQM22M5C2H7R5DB01L
Mfr.Part #
GQM22M5C2H7R5DB01L
Package / Case
1111 (2828 metric)
Description
CAP CER 7.5PF 500V NP0 1111
Stock
980
In Stock :
980
Tolerance :
±0.5pF
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Thickness :
990.6μm
Case Code (Metric) :
2828
Termination :
SMD/SMT
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
C0G NP0
Dielectric Material :
Ceramic
Package / Case :
1111 (2828 metric)
RF, Microwave, High Frequency
Case Code (Imperial) :
1111
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
7.5pF
Voltage - Rated DC :
500V
Murata Electronics GQM22M5C2H7R5DB01L
GQM 7.5pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
GQM22M5C2H7R5DB01L Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
GQM22M5C2H7R5DB01L Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V