GQM22M5C2H6R8CB01L
Mfr.Part #
GQM22M5C2H6R8CB01L
Description
CAP CER 6.8PF 500V NP0 1111
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Termination :
SMD/SMT
Thickness :
1.3462mm
Capacitance :
6.8pF
Height :
1.15mm
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Feature :
High Q, Low Loss
Tolerance :
±0.25pF
Temperature Characteristics Code :
C0G
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
2.8mm
1111 (2828 metric)
JESD-609 Code :
e3
TR, Embossed, 7 Inch
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
500V
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
yes
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
Surface Mount
Murata Electronics GQM22M5C2H6R8CB01L
GQM 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
GQM22M5C2H6R8CB01L Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
GQM22M5C2H6R8CB01L Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V