GQM22M5C2H6R2DB01K
Mfr.Part #
GQM22M5C2H6R2DB01K
Description
CAP CER 6.2PF 500V NP0 1111
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Tolerance :
±0.5pF
Case Code (Metric) :
Thickness :
1.3462mm
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
6.2pF
Voltage - Rated DC :
500V
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Murata Electronics GQM22M5C2H6R2DB01K
GQM 6.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
GQM22M5C2H6R2DB01K Overview
A program's size/dimension is 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 500V, it is capable of operating.
GQM22M5C2H6R2DB01K Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V