GQM22M5C2H5R6BB01L
Mfr.Part #
GQM22M5C2H5R6BB01L
Package / Case
1111 (2828 metric)
Description
CAP CER 5.6PF 500V NP0 1111
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Thickness :
1.3462mm
Voltage - Rated DC :
500V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
C0G NP0
Dielectric :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
5.6pF
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Metric) :
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1pF
Height :
1.15mm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Case Code (Imperial) :
Murata Electronics GQM22M5C2H5R6BB01L
GQM 5.6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
GQM22M5C2H5R6BB01L Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 500V, it can operate.
GQM22M5C2H5R6BB01L Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V