GQM22M5C2H4R7CB01K
Mfr.Part #
GQM22M5C2H4R7CB01K
Description
CAP CER 4.7PF 500V NP0 1111
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric :
C0G
Thickness :
1.3462mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±0.25pF
SMD/SMT
Height :
1.15mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Voltage - Rated DC :
500V
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
Capacitance :
4.7pF
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Thickness (Max) :
0.053 1.35mm
Murata Electronics GQM22M5C2H4R7CB01K
GQM 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
GQM22M5C2H4R7CB01K Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 500V, it can be operated with a voltage of rated DC.
GQM22M5C2H4R7CB01K Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V