GQM22M5C2H1R8CB01L
Mfr.Part #
GQM22M5C2H1R8CB01L
Description
CAP CER 1.8PF 500V NP0 1111
Stock
841
In Stock :
841
Factory Lead Time :
10 Weeks
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Case Code (Metric) :
2828
Voltage - Rated DC :
500V
yes
Dielectric :
C0G
Tolerance :
±0.25pF
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Thickness :
990.6μm
Case Code (Imperial) :
1111
Capacitance :
1.8pF
Size / Dimension :
0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
1.15mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Murata Electronics GQM22M5C2H1R8CB01L
GQM 1.8pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
GQM22M5C2H1R8CB01L Overview
Programs on this device are of 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.The unit can operate at 500V Volts DC - Rated DC.
GQM22M5C2H1R8CB01L Features
a size/dimension of 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 500V