GQM2195C2E1R8CB12J
Mfr.Part #
GQM2195C2E1R8CB12J
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1.8PF 250V NP0 0805
2
HTS Code :
Width :
1.25mm
Weight :
5.499807mg
Thickness :
939.8μm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
850μm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
GQM
Length :
2mm
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
1.8pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm