GQM2195C2E130GB12D
Mfr.Part #
GQM2195C2E130GB12D
Description
CAP CER 13PF 250V NP0 0805
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Capacitance :
13pF
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
yes
Factory Lead Time :
10 Weeks
High Q, Low Loss
HTS Code :
Width :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated DC :
250V
Thickness :
939.8μm
Length :
2mm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Murata Electronics GQM2195C2E130GB12D
GQM 13pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GQM2195C2E130GB12D Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 250V, it is capable of operating.
GQM2195C2E130GB12D Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V