GQM2195C2AR75WB01J
Mfr.Part #
GQM2195C2AR75WB01J
Description
CAP CER 0.75PF 100V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
WRAPAROUND
Depth :
1.25mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
0.75pF
EAR99
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±0.05pF
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
RF, Microwave, High Frequency
Murata Electronics GQM2195C2AR75WB01J
GQM 0.75pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GQM2195C2AR75WB01J Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
GQM2195C2AR75WB01J Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V