GQM2195C2A8R6DB01D
Mfr.Part #
GQM2195C2A8R6DB01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
Capacitance :
8.6pF
Positive Tolerance :
5.81%
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Mounting Feature :
CERAMIC CAPACITOR
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Multilayer :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
Width :
1.25mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Negative Tolerance :
5.81%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
2mm
Datasheets
GQM2195C2A8R6DB01D
Murata Electronics GQM2195C2A8R6DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0805 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 8.6pF 100V