GQM2195C2A6R8BB01D
Mfr.Part #
GQM2195C2A6R8BB01D
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
6.8pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Depth :
1.25mm
850μm
Murata Electronics GQM2195C2A6R8BB01D
GQM 6.8pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GQM2195C2A6R8BB01D Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.Powered by voltage of 100V, it can be operated with a voltage of rated DC.
GQM2195C2A6R8BB01D Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V