GQM2195C2A4R9CB01D
Mfr.Part #
GQM2195C2A4R9CB01D
Description
CAP CER MLCC
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Width :
1.25mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
4.9pF
WRAPAROUND
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Length :
2mm
Multilayer :
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Voltage - Rated DC :
100V
Package / Case :
Negative Tolerance :
5.1%
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Compliant
Positive Tolerance :
5.1%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Datasheets
GQM2195C2A4R9CB01D
Murata Electronics GQM2195C2A4R9CB01D
CERAMIC CAPACITOR 0805 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 4.9pF 100V