GQM2195C2A3R3CB01J
Mfr.Part #
GQM2195C2A3R3CB01J
Description
CAP CER 3.3PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
3.3pF
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
yes
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Tolerance :
±0.25pF
Length :
2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Depth :
1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Voltage - Rated DC :
100V
850μm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Murata Electronics GQM2195C2A3R3CB01J
GQM 3.3pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GQM2195C2A3R3CB01J Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.With a voltage of 100V, it can operate.
GQM2195C2A3R3CB01J Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V