GQM2195C2A2R4CB01J
Mfr.Part #
GQM2195C2A2R4CB01J
Description
CAP CER 2.4PF 100V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Thickness :
850μm
JESD-609 Code :
e3
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
HTS Code :
Length :
2mm
Capacitance :
2.4pF
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Voltage - Rated DC :
100V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25pF
Depth :
1.25mm
C0G NP0
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Murata Electronics GQM2195C2A2R4CB01J
GQM 2.4pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GQM2195C2A2R4CB01J Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 100V, it is capable of operating.
GQM2195C2A2R4CB01J Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V