GQM2195C2A1R8DB01D
Mfr.Part #
GQM2195C2A1R8DB01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Width :
1.25mm
CERAMIC CAPACITOR
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitance :
1.8pF
Length :
2mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Voltage - Rated DC :
100V
Dielectric Material :
Ceramic
C0G
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Positive Tolerance :
27.78%
Number of Terminations :
2
Operating Temperature (Max) :
125°C
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Negative Tolerance :
27.78%
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Thickness :
850μm
Datasheets
GQM2195C2A1R8DB01D
Murata Electronics GQM2195C2A1R8DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0805 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 1.8pF 100V