GQM2195C2A1R6CB01J
Mfr.Part #
GQM2195C2A1R6CB01J
Description
CAP CER 1.6PF 100V C0G/NP0 0805
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 3 weeks ago)
Depth :
1.25mm
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
100V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
850μm
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Temperature Characteristics Code :
C0G
Tolerance :
±0.25pF
Capacitance :
1.6pF
0805 (2012 Metric)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
2mm
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm