GQM2195C2A1R3WB01J
Mfr.Part #
GQM2195C2A1R3WB01J
Description
CAP CER 1.3PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
1.3pF
Weight :
5.499807mg
EAR99
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±0.05pF
Voltage - Rated DC :
100V
WRAPAROUND
Depth :
1.25mm
Thickness (Max) :
0.037 0.95mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 13 Inch
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Murata Electronics GQM2195C2A1R3WB01J
GQM 1.3pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
GQM2195C2A1R3WB01J Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor is able to operate wCeramic capacitorh the voltage - Rated DC of 100V.
GQM2195C2A1R3WB01J Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 100V