GQM2195C1H9R6DB01D
Mfr.Part #
GQM2195C1H9R6DB01D
Description
CAP CER MLCC
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature (Max) :
125°C
Width :
1.25mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Mounting Feature :
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
2mm
Negative Tolerance :
5.21%
Capacitance :
9.6pF
2
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Rated DC :
50V
Positive Tolerance :
5.21%
Datasheets
GQM2195C1H9R6DB01D
Murata Electronics GQM2195C1H9R6DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0805 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 9.6pF 50V