GQM2195C1H7R9DB01D
Mfr.Part #
GQM2195C1H7R9DB01D
Description
CAP CER MLCC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature (Max) :
125°C
850μm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Number of Terminations :
2
Reach Compliance Code :
Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Dielectric Material :
Ceramic
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
2mm
Positive Tolerance :
6.33%
Negative Tolerance :
6.33%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Multilayer :
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
7.9pF
Width :
1.25mm
Datasheets
GQM2195C1H7R9DB01D
Murata Electronics GQM2195C1H7R9DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0805 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 7.9pF 50V