GQM2195C1H7R6CB01D
Mfr.Part #
GQM2195C1H7R6CB01D
Description
CAP CER MLCC
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Positive Tolerance :
3.29%
Operating Temperature (Max) :
125°C
Mounting Feature :
yes
JESD-609 Code :
e3
CERAMIC CAPACITOR
Length :
2mm
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
7.6pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.25mm
Reach Compliance Code :
Compliant
2
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Negative Tolerance :
3.29%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
GQM2195C1H7R6CB01D
Murata Electronics GQM2195C1H7R6CB01D
CERAMIC CAPACITOR 0805 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 7.6pF 50V