GQM2195C1H4R1DB01D
Mfr.Part #
GQM2195C1H4R1DB01D
Description
CAP CER MLCC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Dielectric Material :
Ceramic
Length :
2mm
TR, Paper, 7 Inch
Negative Tolerance :
12.2%
JESD-609 Code :
e3
Reach Compliance Code :
Compliant
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
yes
Positive Tolerance :
12.2%
Capacitance :
4.1pF
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
1.25mm
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Operating Temperature (Max) :
125°C
C0G
Datasheets
GQM2195C1H4R1DB01D
Murata Electronics GQM2195C1H4R1DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0805 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 4.1pF 50V