GQM2195C1H330JB01D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
GQM2195C1H330JB01D
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Case Code (Imperial) :
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
Case Code (Metric) :
Mount :
Surface Mount
Height :
850μm
HTS Code :
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Number of Terminations :
2
Multilayer :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Radiation Hardening :
No
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
GQM
Feature :
High Q, Low Loss
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Termination :
SMD/SMT
Depth :
1.25mm