GQM2195C1H2R8CB01D
Mfr.Part #
GQM2195C1H2R8CB01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Mounting Feature :
yes
Operating Temperature (Max) :
125°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Positive Tolerance :
8.93%
Negative Tolerance :
8.93%
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
2
Dielectric Material :
Ceramic
Capacitance :
2.8pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
1.25mm