GQM2195C1H2R3DB01D
Mfr.Part #
GQM2195C1H2R3DB01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Operating Temperature (Max) :
125°C
Package / Case :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Positive Tolerance :
21.74%
2
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Feature :
Surface Mount
Negative Tolerance :
21.74%
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
EAR99
Reach Compliance Code :
Compliant
Length :
2mm
JESD-609 Code :
e3
Capacitance :
2.3pF
Width :
1.25mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
GQM2195C1H2R3DB01D
Murata Electronics GQM2195C1H2R3DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0805 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 2.3pF 50V