GQM2195C1H1R9DB01D
Mfr.Part #
GQM2195C1H1R9DB01D
Description
CAP CER MLCC
Ceramic Capacitors
Reach Compliance Code :
Compliant
Negative Tolerance :
26.32%
Positive Tolerance :
26.32%
yes
Length :
2mm
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Temperature Characteristics Code :
C0G
Operating Temperature (Min) :
-55°C
yes
Width :
1.25mm
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature (Max) :
125°C
Thickness :
850μm
Dielectric Material :
Ceramic
Pbfree Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Capacitance :
1.9pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
GQM2195C1H1R9DB01D
Murata Electronics GQM2195C1H1R9DB01D
CERAMIC CAPACITOR 0805 Ceramic Capacitor 30ppm Cel ppm C 1.9pF 50V