FTB-150-324-S
Mfr.Part #
FTB-150-324-S
Description
LINE FILTER 500VAC 150A CHASSIS
Power Line Filter Modules
Width :
100mm
Box
Height :
210mm
Current Rating :
150A
Physical Dimension :
L400.0XB100.0XH210.0 (mm)/L15.748XB3.937XH8.268 (inch)
Frequency :
1MHz
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Capacitance :
320nF
Voltage - Rated AC :
500V
Leakage Current :
12mA
cURus, VDE
Length :
400mm
Datasheets
FTB-150-324-S
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH