FTB-100-203
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FTB-100-203
Manufacturer
Cosel
Description
LINE FILTER 500VAC 100A CHASSIS
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Power Line Filter Modules
Termination Style :
Terminal Block
Mounting Type :
Chassis Mount
Series :
FTB
Capacitance :
20nF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Configuration :
Two Stage
Voltage - Rated AC :
500V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Length :
350mm
Frequency - Operating :
50/60Hz
Leakage Current :
1mA
Width :
100mm
Approval Agency :
cURus, VDE
Frequency :
1MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Box
Applications :
GENERAL PURPOSE
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating :
100A