FKN7WSJR-91-0R1
Mfr.Part #
FKN7WSJR-91-0R1
Description
RES 0.1 OHM 5% 7W AXIAL
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.315Diax0.965L 8.00mmx24.50mm
Resistance :
100mOhms
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
24.511mm
FKN
Published :
Power (Watts) :
7W
Composition :
Wirewound
Max Power Dissipation :
7W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±5%
Package / Case :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN7WSJR-91-0R1
YAGEO FKN7WSJR-91-0R1
100mOhms, 7W, Wirewound,