FKN7WSFR-91-0R15
Mfr.Part #
FKN7WSFR-91-0R15
Description
RES 0.15 OHM 1% 7W AXIAL
Resistance :
150mOhms
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-40°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Length :
24.511mm
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Max Power Dissipation :
7W
Size / Dimension :
0.315Diax0.965L 8.00mmx24.50mm
Datasheets
FKN7WSFR-91-0R15
YAGEO FKN7WSFR-91-0R15
150mOhms, 7W, Wirewound,