FKN5WSJR-73-82R
Mfr.Part #
FKN5WSJR-73-82R
Description
RES 82 OHM 5% 5W AXIAL
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Power (Watts) :
5W
Resistance :
82Ohm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Datasheets
FKN5WSJR-73-82R
YAGEO FKN5WSJR-73-82R
82Ohm, 5W, Wirewound,