FKN5WSJR-73-6R2
Mfr.Part #
FKN5WSJR-73-6R2
Description
RES 6.2 OHM 5% 5W AXIAL
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Power (Watts) :
5W
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Resistance :
6.2Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
FKN5WSJR-73-6R2
YAGEO FKN5WSJR-73-6R2
6.2Ohm, 5W, Wirewound,