FKN5WSJR-73-51R
Mfr.Part #
FKN5WSJR-73-51R
Description
RES 51 OHM 5% 5W AXIAL
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Resistance :
51Ohm
Power (Watts) :
5W
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Datasheets
FKN5WSJR-73-51R
YAGEO FKN5WSJR-73-51R
51Ohm, 5W, Wirewound,