FKN5WSJR-73-0R12
Mfr.Part #
FKN5WSJR-73-0R12
Description
RES 0.12 OHM 5% 5W AXIAL
Tolerance :
±5%
Resistance :
120mOhms
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Length :
17.5006mm
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Power (Watts) :
5W
Max Power Dissipation :
5W
Supplier Device Package :
Datasheets
FKN5WSJR-73-0R12
YAGEO FKN5WSJR-73-0R12
120mOhms, 5W, Wirewound,