FKN5WSFR-73-0R12
Mfr.Part #
FKN5WSFR-73-0R12
Description
RES 0.12 OHM 1% 5W AXIAL
2
Power (Watts) :
5W
Length :
17.5006mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Published :
Composition :
Wirewound
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.256Diax0.689L 6.50mmx17.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
120mOhms
Datasheets
FKN5WSFR-73-0R12
YAGEO FKN5WSFR-73-0R12
120mOhms, 5W, Wirewound,