FKN50SJR-52-0R75
Mfr.Part #
FKN50SJR-52-0R75
Description
RES 0.75 OHM 5% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Max Operating Temperature :
155°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Length :
6.2992mm
Max Power Dissipation :
500mW
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-40°C
Resistance :
750mOhms
Datasheets
FKN50SJR-52-0R75
YAGEO FKN50SJR-52-0R75
750mOhms, 0.5W 1/2W, Wirewound,