FKN3WSJT-73-1R1
Mfr.Part #
FKN3WSJT-73-1R1
Description
RES 1.1 OHM 5% 3W AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Wirewound
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
1.1Ohm
Datasheets
FKN3WSJT-73-1R1
YAGEO FKN3WSJT-73-1R1
1.1Ohm, 3W, Wirewound,