FKN3WSJR-73-82R
Mfr.Part #
FKN3WSJR-73-82R
Description
RES 82 OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Resistance :
82Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
3W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
FKN3WSJR-73-82R
YAGEO FKN3WSJR-73-82R
82Ohm, 3W, Wirewound,