FKN3WSJR-73-62R
Mfr.Part #
FKN3WSJR-73-62R
Description
RES 62 OHM 5% 3W AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Resistance :
62Ohm
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Datasheets
FKN3WSJR-73-62R
YAGEO FKN3WSJR-73-62R
62Ohm, 3W, Wirewound,