FKN3WSJR-73-4R3
Mfr.Part #
FKN3WSJR-73-4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.205Diax0.610L 5.20mmx15.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
4.3Ohm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FKN3WSJR-73-4R3
YAGEO FKN3WSJR-73-4R3
4.3Ohm, 3W, Wirewound,